Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Channel Catalog


Channel Description:

RSS за Живот

older | 1 | .... | 1618 | 1619 | (Page 1620) | 1621 | 1622 | .... | 1679 | newer

  0 0


  Пожарникар, кој и направил масажа на срцето на принцезата Дијана по ужасната несреќа во Париз, раскажува за последните мигови од нејзиниот живот. “Оваа ноќ ...

  0 0


  YouTube доби сосема поинаков дизајн, кој е достапен за сите мобилни и десктоп платформи. Поентата со новиот дизајн е почист и едноставен изглед, посуптилен за ...

  0 0


  Случајни минувачи на Тајван снимиле мистериозно битие кое не личи на ништо досега видено. Рекоа дека се шокирале и дека ништо слично досега не виделе. -Го ...

  0 0


  На нашата #ФотографијаНаДенот е прикажана табакерата на поранешниот германски канцелар Хелмут Шмит. Табакерата од пред неколку дена се наоѓа во аукциската куќа ...

  0 0


  Последниве месеци најгласно досега се зборува за вознемирувачкиот тренд во сексот – стилтинг (означува вадење на кондомот во тек на сексуален однос без ...

  0 0


  Сите сакаме повеќе или помалку другите да не сакаат и да не ценат... Како да знаете дека другите ве сакаат? - Ако имате особина да ги слушате другите со полни ...

  0 0


  Овој тип на извидувачко летало го произвела компанијата Локид Мартин во шеесеттите години, а повлечено е од употреба пред распадот на Советскиот Сојуз. Ори ...

  0 0


  Двe чесни сестри пробаа да ограбат банка во мало место американската сојузна држава Пенсилванија, соопшти полицијата. Да се разбереме, не станува збор за ...

  0 0


  Основачот на Фејсбук, Марк Закерберг пред два дена на својот Фејсбук профил објави дека тој и неговата сопруга Присила добија уште една ќерка, на која и’ го ...

  0 0


  Поминаа 12 години откако поранешните вработени во PayPal Чед Харли, Стив Чен и Џавед Карим го основаа YouTube, што денес е најпопуларниот сервис за размена на ...

  0 0


  Општина Аеродром, во соработка со Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, утре ќе организира обука за невработените лица. Со обуката ...

  0 0


  Претставници на детската градинка „Детска радост“ од Струмица присуствуваа на тридневна обука што се одржа во Ќустендил, Република Бугарија, каде што со ...

  0 0


  Предозирањето со дроги и лекови во САД предизвикало над 60 000 смртни случаи во 2016-та, а развивањето нови вакцини кои би го направиле мозокот имун на овие ...

  0 0


  Автомобилската несреќа која беше фатална за принцезата Дајана, го потресе светот и го означи денот кој никој никогаш не го заборави. TLC на годишнината од ...

  0 0


  Samsung Mobile се стабилизираше во основната класа на смартфони со понудата на Ј серијата која оваа година исто така нуди три различни модели почнувајќи од ...

  0 0


  Денес ви ги претставуваме приказните на 10-те американски претседатели и нивните први дами. Романтични, драматични, судбински … вистински. Кога Џорџ ја сретнал ...

  0 0


  Во 2017 година главната нијанса стана Greenery – зелена боја на свежи лисја. Компанијата наведува дека оваа боја ја симболизира надежта и поврзувањето на ...

  0 0


  Утрото често знае да биде стресно и исполнето со нездрави навики. На тоа предупредуваат докторите кои направиле упатство за поубаво утро. Дишете длабоко После ...

  0 0


  Џејмс Оугуст од Њу Џерси во авион, пијан и се заканувал на својата девојка и на нејзините деца, а обвинет е и поради напад на стјуардеса. Оугуст кажа дека не ...

  0 0


  Резултатите од големото истражување на канадските научници покажува дека исхраната со мал удел на маснотии го зголемува ризикот од прерана смрт. Тоа се случува ...

older | 1 | .... | 1618 | 1619 | (Page 1620) | 1621 | 1622 | .... | 1679 | newer